LOGO SP.png
Spare Parts
 
(česky Náhradní díly) je bluegrassová kapela z Liberce založená v roce 1997 Čecho-Kanaďanem Buddy Westonem. V současné době se skupina prezentuje moderním bluegrassem s občasnými návraty k tradici. Spare Parts jsou pravidelným účastníkem tradičních festivalů po celé republice. V roce 2014 kapela učinkovala na mezinárodním bluegrassovém festivalu ve francouzském La Roche sur Foron.

Ze zakládajících členů kapely v současné sestavě působí kytarista a hlavní zpěvák David Josefi. Druhý služebně nejstarší muzikant je liberecký mandolinista a zpěvák Václav Hroch (Flastr, BG Bazar). Basovou kytaru a zpěv od roku 2016 zastává dlouholetý, bývalý člen legendární jablonecké kapely Modrotisk Tomáš Drahokoupil. V roce 2017 z důvodu zdravotních indispozic zakladatele Buddyho Westona nastupuje na post banjisty jablonecký multiinstrumentalista, zpěvák a moderátor Jaroslav Handlíř (Nudličky, BG Bazar a mnoho dalších). Nejnovější akvizicí ve Spare Parts je mladoboleslavský houslista Jan Hušek, bývalý člen kapel Fair Play Grass, Fork Road, Isara, Layla aj.
 
Buddy Weston
buddy.png
Původem liberecký muzikant, který v roce 1969 emigroval přes Rakousko a Austrálii do Kanady. Tam kromě špičkových řemeslných aktivit v oblasti nožířství velice úspěšně koncertoval s kanadskými muzikanty. Mimo jiné v kapele Spare Parts, jejíž českou verzi po svém návratu do vlasti v roce 1997 zakládá.
Muzikanti ve Spare Parts (1997-2019)

Banjo
Buddy Weston
Jaroslav Handlíř

Kytara
David Josefi

Dobro
Pavel Böhm

Baskytara
David Netrefa
Jan Kubáček
Michal Paprskář
Petr Frencl
Zbyšek Sadílek
Jiřina Scholzová
Tomáš Drahokoupil

Mandolína
Bronislav Oláh
Michal Kunc
František Kratochvíl
Václav Hroch

Housle
Tomáš Nezdara
Jan Hušek
 
Aktuálně
5.8.2020 - přidány fotky z Lázní Bělohrad
Nejbližší koncert
21.8.2020 - koncert se skupinou Sem tam v country saloonu V jeteli, Ploukonice u Turnova, hrajeme první od 19:30
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one